SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sockerskål på fot 5588667
nr 558 8667
Sockerskål på fot
nysilver, invändigt förgylld, höjd: 28
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
måndag 15 december 2008
kl 19:41:43
12/12 00:32:41
100 kr
15/12 12:55:45
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.